973480

175. AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, byrå, furu, Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Furu, tre lådor med draghandtag, medformade profilerade ben. Mått 90 x 45 cm, höjd 80 cm.

Skador, slitage och fläckar. Nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK/1 414 - 1 885 EUR
Klubbat pris
60 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jonatan  Jahn

Jonatan Jahn
Specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 (0)703 92 88 60
jonatan.jahn@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto