973478

174. AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, byrå, furu, Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Furu, tre lådor med draghandtag, medformade profilerade ben. Mått 90 x 45 cm, höjd 80 cm.

Slitage, skador, fläckar, nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
80 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jonatan  Jahn

Jonatan Jahn
Specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 (0)703 92 88 60
jonatan.jahn@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto