973478

174. AXEL EINAR HJORTH, tillskriven, byrå, furu, Nordiska Kompaniet 1930-tal.

Furu, tre lådor med draghandtag, medformade profilerade ben. Mått 90 x 45 cm, höjd 80 cm.

Slitage, skador, fläckar, nycklar saknas.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
80 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jonatan  Jahn

Jonatan Jahn
Specialist Design & Modernt Konsthantverk

+46 (0)703 92 88 60
jonatan.jahn@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto