1044275

191. FIRMA SVENSKT TENN, spegel, Stockholm 1928, variant av modell 1069.

Kvadratisk med ram av tenn, hörnen med dekor av mässing, stämplad med änglamärket Stockholm B8. 40,5 x 40,5 cm.

Smärre slitage, spegelglaset något anlupet.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 754 - 943 EUR
Klubbat pris
16 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto