1044275

191. FIRMA SVENSKT TENN, spegel, Stockholm 1928, variant av modell 1069.

Kvadratisk med ram av tenn, hörnen med dekor av mässing, stämplad med änglamärket Stockholm B8. 40,5 x 40,5 cm.

Smärre slitage, spegelglaset något anlupet.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/754 - 942 EUR
Klubbat pris
16 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Firma Svenskt Tenn, katalog 1930, jfr modell 1069.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto