1007666

212. ERIC GRATE, brasgaller, järnsmide, 1930-tal, utfört av P Ingvarsson.

Bredd 109 cm, djup 41 cm, höjd 78,5 cm.

Några delar saknas, en sida sannolikt kompletterad.

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Nationalmuseum, Stockholm, vårutställning 1940, galler till Stockholms Högskolas kårhus, utfört av P. Ingvarsson.

Åke Stavenow (red), Svenska Slöjdföreningens Tidskrift (Form), 1940, häfte 5, brasgaller till Stockholms Högskolas kårhus, utfört av P. Ingvarsson, avbildat sid 106.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto