Arne Jones E1299
287
1006021

Ib Kofod-Larsen

(Danmark, 1921-2003)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Ib Kofod-Larsen
(Danmark, 1921-2003)

Sideboard, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

Palisander, fyra dörrar, hyllinredning, en sektion med fyra vitlackerade lådor. Längd 244 cm, bredd 47 cm, höjd 72 cm.

Obetydligt slitage, något blekt.

CITES-intyg, giltigt inom EU medföljer.
bidding if they intend to import this lot into another country.