288
1027591

Hans J Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 740 - 3 660 EUR
2 910 - 3 880 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Hans J Wegner
(Danmark, 1914-2007)

fåtöljer ett par, "AP16", AP-stolen, Danmark 1950-60-tal.

Teak, lös sittdyna och stoppad rygg klädd i svart skinn, sitthöjd 32-41 cm.

Smärre slitage.

Formgivare