288
1027591

Hans J Wegner

(Danmark, 1914-2007)
Hans j wegner, fåtöljer ett par, "ap16", ap-stolen, danmark 1950-60-tal.

fåtöljer ett par, "AP16", AP-stolen, Danmark 1950-60-tal.

Teak, lös sittdyna och stoppad rygg klädd i svart skinn, sitthöjd 32-41 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

2 828 - 3 770 EUR

Klubbat pris:
42 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77