MATTA, "Fasad blå", rölakan, ca 305 x 190 cm, signerad AB MMF MR
(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1963.
Något slitage och smutsig, fläckar. Några fransar något skadade.