329
1024450

Marianne Richter

(Sverige, 1916-2010)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Marianne Richter
(Sverige, 1916-2010)

MATTA, "Fasad blå", rölakan, ca 305 x 190 cm, signerad AB MMF MR

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1963.

Något slitage och smutsig, fläckar. Några fransar något skadade.