1045607

381. LUCIO FONTANA, Concetto spaziale (Buvard 6 trous).

Ristad signatur. Akvarell och sex snitt på papper 58 x 48 cm. Verket kommer att presenteras för Fondazione Lucio Fontana i slutet av juni 2018 för registrering i catalogue raisonné.

Följerätt
Ja
Proveniens

Galerie Mathias Fels & Cie, Paris.
Troligen inköpt på Galerie Leger, Malmö.
Svensk privatsamling.

Utropspris
200 000 - 250 000 SEK/18 850 - 23 563 EUR
Klubbat pris
340 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Tilläggslista

Verket kommer att presenteras för Fondazione Lucio Fontana i slutet av juni 2018 för registrering i catalogue raisonné.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lena Rydén

Lena Rydén
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)70 778 35 71
lena.ryden@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto