1042463

438. LISS ERIKSSON, "Maternité".

Signerad Liss Eric och numrerad 1/8. Gjutarstämpel Cire Perdue Valsuani. Mörkpatinerad brons. Höjd 39,5 exklusive stensockel.

Följerätt
Ja
Proveniens

Sveriges Allmänna konstförening, 1954.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK/1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
28 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto