1042463

438. LISS ERIKSSON, "Maternité".

Signerad Liss Eric och numrerad 1/8. Gjutarstämpel Cire Perdue Valsuani. Mörkpatinerad brons. Höjd 39,5 exklusive stensockel.

Följerätt
Ja
Proveniens

Sveriges Allmänna konstförening, 1954.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 885 - 2 356 EUR
Klubbat pris
28 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.