467
1015973
Yrjö Edelmann
(1941-2016)

Utan titel

Signerad Y. Edelmann och daterad -89. Duk 154 x 156 cm.

Utropspris:

100 000 - 120 000 SEK

9 425 - 11 310 EUR

Klubbat pris:
100 000 SEK
Proveniens

Inköpt direkt av konstnären av nuvarande ägare omkring 2000.

Kontakta specialist
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89