1015973

467. YRJÖ EDELMANN, Utan titel.

Signerad Y. Edelmann och daterad -89. Duk 154 x 156 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt direkt av konstnären av nuvarande ägare omkring 2000.

Utropspris
100 000 - 120 000 SEK / 9 425 - 11 310 EUR
Klubbat pris
100 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto