1015973

467. YRJÖ EDELMANN, Utan titel.

Signerad Y. Edelmann och daterad -89. Duk 154 x 156 cm.

Följerätt
Ja
Proveniens

Inköpt direkt av konstnären av nuvarande ägare omkring 2000.

Utropspris
100 000 - 120 000 SEK / 9 425 - 11 310 EUR
Klubbat pris
100 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.