1024813

540. PABLO PICASSO, "Tête d'histrion (Le danseur)".

Linoleumsnitt i svart och brunt, 1965, signerad samt numrerad 91/200, utgiven av Musée des Augustins, Toulouse. 63,5 x 53,3 cm. Bladstorlek 73,3 x 62 cm. (Arches)

Följerätt
Ja
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK/3 770 - 5 655 EUR

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Lägg ditt bud

Ditt inropsuppdrag har mottagits.

Tänk på att det är viktigt att du har uppdaterade person- och kontaktuppgifter. Du kan alltid gå in på Mina sidor för att uppdatera din information.

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett nummer.

Ett Internt fel uppstod. Var god försök igen senare eller kontakta Kundservice.

Bud/Inropsuppdrag kan ej registreras för detta föremål

Felaktigt belopp. Beloppet måste vara ett jämnt hundratal. Förslag:

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 15 minuter före auktionsstart.

Galerie Leger, Malmö, 1965, kat. nr 1849.

Bloch 1849.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto