1024813

540. PABLO PICASSO, "Tête d'histrion (Le danseur)".

Linoleumsnitt i svart och brunt, 1965, signerad samt numrerad 91/200, utgiven av Musée des Augustins, Toulouse. 63,5 x 53,3 cm. Bladstorlek 73,3 x 62 cm. (Arches)

Följerätt
Ja
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK / 3 770 - 5 655 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto