1024813

540. PABLO PICASSO, "Tête d'histrion (Le danseur)".

Linoleumsnitt i svart och brunt, 1965, signerad samt numrerad 91/200, utgiven av Musée des Augustins, Toulouse. 63,5 x 53,3 cm. Bladstorlek 73,3 x 62 cm. (Arches)

Följerätt
Ja
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK/3 770 - 5 655 EUR
Klubbat pris
32 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Galerie Leger, Malmö, 1965, kat. nr 1849.

Bloch 1849.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto