1041617

541. PABLO PICASSO, "Hibou au Crayon".

Litografi, 1947, signerad och numrerad 10/50. Bladstorlek 65 x 51 cm. (Arches).

Följerätt
Ja
Proveniens

Stockholms auktionsverk, "En betydande samling modern konst - Teto Ahrenberg", 28 augusti 1963, kat. nr. 103.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK/3 770 - 4 713 EUR
Klubbat pris
42 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Bloch 412

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto