1041617

541. PABLO PICASSO, "Hibou au Crayon".

Litografi, 1947, signerad och numrerad 10/50. Bladstorlek 65 x 51 cm. (Arches).

Följerätt
Ja
Proveniens

Stockholms auktionsverk, "En betydande samling modern konst - Teto Ahrenberg", 28 augusti 1963, kat. nr. 103.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK / 3 770 - 4 713 EUR
Klubbat pris
42 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.