1047889

544. SERGE POLIAKOFF, "Composition bleue, rouge, verte et noire".

Etsning med färgakvatint, 1958, signerad med blyerts och numrerad 76/100, utgiven av Jacques Goldschmidt, Paris. Plåtstorlek 32,3 x 24,7 cm. Bladstorlek 55 x 39,5 cm (BFK Rives).

Följerätt
Ja
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 5 655 - 7 540 EUR
Klubbat pris
50 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Rivière III.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto