1047889

544. SERGE POLIAKOFF, "Composition bleue, rouge, verte et noire".

Etsning med färgakvatint, 1958, signerad med blyerts och numrerad 76/100, utgiven av Jacques Goldschmidt, Paris. Plåtstorlek 32,3 x 24,7 cm. Bladstorlek 55 x 39,5 cm (BFK Rives).

Följerätt
Ja
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK/5 655 - 7 540 EUR
Klubbat pris
50 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Rivière III.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Amanda Wahrgren

Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik

+46 (0)702 53 14 89
amanda.wahrgren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto