1005532

75. STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs studio 1966.

Stengods, pressad geometrisk reliefdekor, blank glasyr i blått och brunt. Signerad Stig L med studiohanden, höjd 33 cm, diameter ca 20 cm.

Liten nagg på fotringen.

Följerätt
Ja
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 754 - 943 EUR
Klubbat pris
9 500 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.