1005532

75. STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs studio 1966.

Stengods, pressad geometrisk reliefdekor, blank glasyr i blått och brunt. Signerad Stig L med studiohanden, höjd 33 cm, diameter ca 20 cm.

Liten nagg på fotringen.

Följerätt
Ja
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK/754 - 943 EUR
Klubbat pris
9 500 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto