Delvis förgylld. Graverad dekor av kartuscher, blommor och blad. Längd inkl handtag 14 cm. Med oidentifierad mästarstämpel, Viktor Sawinkows kontrollstämpel, senare svenska kontrollstämplar. Vikt 146 gram.
×
Logga in
Kunde inte logga in