183
1021794

Kåsa, silver, oidentifierad mästare, Moskva 1873.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist Fine Art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71

Delvis förgylld. Graverad dekor av kartuscher, blommor och blad. Längd inkl handtag 14 cm. Med oidentifierad mästarstämpel, Viktor Sawinkows kontrollstämpel, senare svenska kontrollstämplar. Vikt 146 gram.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

193. Terry O'Neill, "Brigitte Bardot, Spain, 1971".
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK