230
1050537

MATTA, semiantik Veramin, ca 307-310 x 202,5-206 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Vinröd botten med polykromt mina khani-mönster. Blå huvudbård med stor palmett- och blomranka.

Något slitage och smutsig, smärre fläckar, lagningar och iknytningar. Baksidan med smärre malskador, långsidorna med smärre trampveck, skadade och något reducerad kortsidor.