229
1050538

MATTA, semiantik/old Veramin, ca 353 x 213,5-215,5 cm.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Blå botten med polykromt mina khani-mönster. Bred röd huvudbård med stora palmett-, blom-, arabesk- och granatäppelrankor.

Något slitage, smärre fläckar, lagningar. Baksidan med smärre malskador, långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna saknar några knutrader.