248
1052376
SKÅL, STOP, FLACONG med PROPP samt liten KANNA, glas. Bland annat Ryssland, 1800-tal.

Bägaren med Europeisk silvermontering, med oidentifierad mästarstämpel, samt försilvrad och förgylld dekor om sidorna av vinrankor. Höjd 17,5 cm. Flaskan med försilvrad och förgylld dekor av bladrankor. Höjd 13 cm. Bägaren med förgylld dekor. Höjd 5,5 cm.
Skål i blå glasmassa, längd 13,3 cm.

Stopet med lagad hänkel. Flacongen med nagg. Förgyllning med slitage. Blå skål med repor, nagg.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

767 - 959 EUR

Klubbat pris:
Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02