249
1052385

GLAS, gröntonat glas. Ryssland, 1800-tal. Kejserliga manufakturen, St Petersburg.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383 - 575 EUR
433 - 650 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Slipad dekor. Höjd 7 cm.

Obet slitage.

Proveniens

Purschased by the collector in St Petersburg in the 1960's.