260
1041925

URNA, fajans, Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Daterad 31/11 (17)70. Tryckt dekor i grisaille av pastoral idyll å ena sidan, den andra med ruinlandskap. Höjd 24 cm.

Sprickor.