30
1028035

PARADSÄNG, Frankrike 1800-talets första del, Empire

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Mahogny med dekor i förgylld brons och mässing. Sänggavlar med avslutande förgyllda svanhuvuden. Tot L 217, inner 146 , tot b 147, inner 137, Höjd 122cm.