308
1008978

Ivar Arosenius

(Sverige, 1878-1909)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Ivar Arosenius
(Sverige, 1878-1909)

”Under stora trädet”

Signerad I.A. och daterad 03. Akvarell på papper 21,5 x 19 cm.

Proveniens

A. Constantine; Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 379, ”Vårauktionen”, 19 – 22 april 1967, kat nr 265; Hans Erik Börjesons Samling.