35
1008335

KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Gulmålade. Lös stoppad sits. Genombruten rygg. Snidad dekor av musselformationer och akantusblad. Sitthöjd ca 39 cm. Total höjd ca 92 cm.

Ställvis maskstungna. En sarg med lagning vid benanfang.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

395. Yves Klein, "Untitled Blue Monochrome (IKB 327)".
Utropspris
1 500 000 - 1 700 000 SEK
Budhistorik
1 500 000

ditt bud
1 450 000

ditt bud
1 400 000

ditt bud
Aktuellt bud:
1 500 000 SEK