36
1014859

KARMSTOLAR, ett par. 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris

Bonade. Svängd genombruten rygg med balusterbricka. Stoppad sits med textil. Snidade musslor. Kopplad benställning. Sitthöjd 44 cm

Förstärkningar. Lagningar. Torrsprickor.