Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
36
1014859

KARMSTOLAR, ett par. 1700-talets andra hälft, Rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris

Bonade. Svängd genombruten rygg med balusterbricka. Stoppad sits med textil. Snidade musslor. Kopplad benställning. Sitthöjd 44 cm

Förstärkningar. Lagningar. Torrsprickor.