Madeleine Pyk – en samling F769
418
1044818

Alexei Alexeiewitsch Harlamoff

(Ryssland, 1842-1922)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 490 - 14 200 EUR
10 900 - 16 300 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
(Ryssland, 1842-1922)

Flicka vid kopparkittel

Signerad A. Harlamoff. Olja på papp-pannå 41,5 x 25,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 548, "Internationella vårauktionen", 29 maj 2008, kat nr 897; privat samling.