528
1054217

Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 700 - 18 000 EUR
16 600 - 19 000 USD
Klubbat pris
175 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Frits Thaulow
(Norge, 1847-1906)

Flodkrök

Signerad Frits Thaulow. Olja på uppfodrad duk 49 x 54 cm. Barockram.

Konstnär

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.