Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
57
1047724

SPEGEL, av Carl Gustaf Fyrwald (mästare i Stockholm 1776-1825), Gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Krön med räfflad medaljong och krönande axknippe. Nedtill draperihänge. Signerad CGF. Med Stockholms hallstämpel 1785. Höjd 126, bredd 44 cm.