59
1037036

SPEGEL, av Pehr Ljung (1743-1819), Sengustaviansk.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld, bronserad och vit- och gråmålad. Krön med gripar. Snidad dekor av lagerstav och pärlstav. Höjd 158, bredd 74 cm. Signerad.