638
1035562

VIKSKÄRM, fyra delar, lack. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
876 - 1 320 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor av figurscener samt rundlar med drakar. Mått 25x91,5 cm. Total längd 100x91,5 cm.

Omfattande skador. Slitage. Lagningar.

Proveniens

Purschased by the present owner in an Antique shop in Nice in the 1980's.