65
1051525

BAROMETER. Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Snidad ram med lagerkrans och fågel. Vitlackerad urtavla. Höjd 85, bredd 45 cm

Proveniens

J S saml (479/pl116)