675
1032103

KUDDE, keramik. Songdynastin (960-1279).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i s.k. Citzhou med motiv av gosse i trädgård. Höjd 9 cm. Längd 23,5 cm.

Spricka, krackelyr, slitage.