Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
68
1037030

AMPEL, för sex ljus. Sverige, 1800-talets första hälft, Empire.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 850 - 6 820 EUR
6 800 - 7 930 USD
Klubbat pris
135 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons och mässing. Dekor med pinjekottar, palmetter samt maskaroner. Höjd 87, diam 48 cm.