Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
93
1053100

UPPSATSSKÅL, Eugène Cornu, Paris, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 170 - 1 460 EUR
1 360 - 1 700 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Fot av förgylld brons med tassfötter och dekor av lager- och akantusblad, uppbärande glasskål med graverat och målat monogram. Glaslock med lockknopp av förgylld brons i form av pinjekotte. Märkt "Eugène Cornu. PARIS." på fot. Diameter 25,5 cm, höjd 29 cm.