Important Timepieces 610

Dags för inlämning och värdering!

23 oktober återvänder Nordens regerade klockauktion, Important Timepieces – nu pågår inlämningen för fullt! Om du har en exklusiv klocka som du vill värdera och sälja är vår internationellt uppmärksammade klockauktion rätt plats då Bukowskis Important Timepieces både är störst i Skandinavien och har en internationell köpstark kundkrets. Välkommen att kontakta oss idag!

När är det visning och auktion?

Visning 18 – 22 oktober på Berzelii Park 1 i Stockholm
Auktion 23 oktober på Arsenalsgatan 2 i Stockholm

NÅGRA AV KLOCKORNA VÅRA KUNDER SÖKER EFTER:
Rolex Daytona s.k. ”Paul Newman”
Omega Speedmaster från 1950-talet
Patek Philippe, kronograf
Jaeger-LeCoultre Memovox Polaris 1960-tal
Rolex, Submariner, ”Comex”, Ref nr. 5514
Patek Philippe, Nautilus från 1970-tal
Longines, Charles Lindbergh ca 1930
Heuer Monaco Chrono matic ca 1970
Audemars Piguet Royal Oak från 1970-tal
Klockor med unik proveniens t.ex. militär eller kunglig

HIGHLIGHTS FRÅN DE SENASTE AUKTIONERNA: