262
1087149

Zhang Dali

(Kina, Född 1963)
Utropspris
18 000 - 25 000 SEK
1 590 - 2 210 EUR
1 660 - 2 300 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Zhang Dali
(Kina, Född 1963)

"Slogan - Advance in Cultural and Social development", 2013

Signerad Zhang Dalin och daterad 2013 samt stämpel med kinesiska tecken. Cyanotype fotogram och bläck på rispapper, bildyta 96 x 67 cm.

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

38. Olle Alberius, bordslampor, ett par, modell "2214/271", Orrefors, 1960-70-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
11 000

ditt bud
10 000

ditt bud
9 500

ditt bud
Aktuellt bud:
13 000 SEK