338
1088107

Robert Rauschenberg

(USA, 1925-2008)
Robert rauschenberg, "rookery mounds-crystal".

"Rookery Mounds-Crystal"

Ur: "Rookery Mounds". Färglitografi, 1979, signerad med blyerts 12/55, utgiven av Gemini, G.E.L., och med deras blindstämpel. Bladstorlek ca 104 x 78,5 cm (oregelbundet).

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 132 - 1 415 EUR

Klubbat pris:
15 000 SEK

Gemini Catalogue Number 41.129.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19