340
1085238
Keith Haring
(USA, 1958-1990)

"Pop Shop Quad II"

Signerad K Haring och daterad 88 och numrerad TP 3/4 i blyerts. Färgserigrafi, bildyta 56,5 x 71 cm. Bladstorlek 61 x 75,5 cm.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

7 547 - 9 434 EUR

Klubbat pris:
280 000 SEK

Littmann sid 95.

Kontakta specialist
Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19