Madeleine Pyk – en samling F769
548
1085144

Yrjö Edelmann

(Sverige, 1941-2016)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Yrjö Edelmann
(Sverige, 1941-2016)

Utan titel

Signerad Y Edelmann och daterad 1994. Duk ca 159 x 92 cm.

Proveniens

Förvärvad direkt av konstnären.

Konstnär