102
1098848

SPEGLAR, ett par, av Per Westin (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm från 1776), gustavianska.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Snidad dekor av krönande urna, lagerkrans och lagergirlanger. Signerade PW under krona. Båda med Stockholm hallstämpel. Höjd 205, bredd 71 cm.

En krönande urna senare.