1098389

1064. Pärlcollier med naturliga pärlor Ø 4.10-10 mm samt mindre pärlor emellan.

lås 18K vitguld med cabochonslipade safirer samt gammal- och åttkantslipade diamanter, längd 38 cm, lås stämplat EAT, Stockholm 1951. Certifikat för pärlorna medföljer.

Åldersrelaterat slitage.

Följerätt
Nej
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK / 2 887 - 3 369 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.