1064
1098389

Pärlcollier med naturliga pärlor Ø 4.10-10 mm samt mindre pärlor emellan

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 660 - 3 110 EUR
2 780 - 3 240 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

lås 18K vitguld med cabochonslipade safirer samt gammal- och åttkantslipade diamanter, längd 38 cm, lås stämplat EAT, Stockholm 1951. Certifikat för pärlorna medföljer.

Åldersrelaterat slitage.