1098390

1065. Brosch med två stycken safirer ca 4.6 ct samt 5.8 ct enligt medföljande certifikat.

samt rosenslipade diamanter, silver och 14K guld, mått 2.4 X 5.5 cm, total vikt 9 g. Safirer utan indikationer på värmebehandling enligt medföljande certifikat.

Åldersrelaterat slitage. Safirer med mindre repor.

Följerätt
Nej
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK / 4 331 - 4 812 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.