111
1098890

TOILETTESPEGEL, av Carl Corssar (verksam i Stockholm 1791 1816), sengustaviansk.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris

Förgylld och bronserad. Sockel med låda och blomornament i relief. Ställba spegel. Stämplad i lådbottnen CC. Höjd 42, längd 32, bredd 22 cm.

Senare spegelglas, bakstycke saknas.