12
1114762

KONSOLBORD, stockholmsarbete, 1700-talets slut, gustavianskt.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
55 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av grå kalksten. Sarg med porträttmedaljong. Kannelerade ben, fotkryss med urna. Längd 79, bredd 43,5, höjd 81 cm.

Urnans hänklar saknas.