13
1075192

KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 630 - 3 510 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgyllt och bronserat. Skiva av vit marmor. Fyra bladhölstrade ben. Snidad dekor av bladrosetter och pärlstav. Längd 111, bredd 68, höjd 78 cm.

Omarbetat till centralbord. Senare skiva.