123
1105534

KANDELABRAR, för tre ljus, ett par, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 910 - 3 390 EUR
3 330 - 3 880 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Förgylld brons och patinerad metall, sockel av svart marmor. Egyptiserande figur uppbärande bladornerade ljusarmar. Höjd 80 cm.