Förgylld och patinerad brons. Stående bevingade kvinnofigurer hållande ljusarmar. Delar märkta "Chibout" (Pierre Chibout eller Chiboust, bronsmakare i Paris ca 1806-24, samarbetade med Claude Francois Rabiat vars verkstad Chibout tog över 1815). Höjd 69 cm.
Renoverade, omförgyllda. Slitage.