135
1109015

LJUSSTAKAR, fyra stycken, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Försilvrad mässing s.k. argent haché. Profilerad klockformad fot. Balusterformat skaft ornerat med musselformationer och blad. Höjd 25,5 cm.

Omförsilvrade, en med lagning.