137
1095572

LJUSSTAKAR, ett par, av Daniel Rising, Åbo 1797, sengustavianska.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Tenn. Kvadratisk sockel, klockformad räfflad fot, räfflat kolonnskaft. Höjd 21 cm.

Bucklor. Bristningar. Slitage.